Juve e Interi në garë për yllin e Barçës

Prishtinë | 13 Tet 2019 | 14:56 | Nga Ekonomia Online

Juventusi e Interi kanë shprehur interesim për yllin e Barcelonës, Ivan Rakitiq.

Mundo Deportivo raporton se dy gjigantët italianë do të tentojnë ta transferojnë kroatin në afatin kalimtar të janarit, transmeton Koha.net.

31 vjeçari ka humbur vendin e titullarit pas ardhjes së Frenkie de Jongut, dhe e dëshiron largimin nga Camp Nou.

Rakitiq vetëm njëherë ka qenë titullar këtë sezon, derisa pesë paraqitje i ka si zëvendësues.

Kujtojmë se Rakitiq ka kontratë me klubin katalunas deri në qershor 2021.

Për transferimin e tij raportohet se Juventusi apo Interi duhet të paguajë rreth 40 milionë euro.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme