Juve synon Matan si lojtar të lirë

Prishtinë | 01 Nën 2018 | 09:10 | Nga Ekonomia Online

Mesfushori i Manchester Unitedit, Juan Mata është prioritet i kampionit italian, Juventusit.

Spanjolli në ndeshjet e fundit është rikthyer në formacion, por 30-vjeçarit i skadon kontrata në fund të sezonit dhe e ardhmja e tij nuk është e sigurt.

Sipas London Evening Standard, Juve është duke menduar të bëjë ofertë për Matan që ka realizuar 41 gola dhe 34 asistime në 196 paraqitje për Unitedin.

Jose Mourinho ditë më parë ka thënë se dëshiron ta mbajë spanjollin edhe pse nuk ka pasur ndonjë marrëveshje për kontratën e re.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme