Juventus rrit ofertën për De Ligt në 67 milionë

Prishtinë | 11 Kor 2019 | 13:41 | Nga Ekonomia Online

Juventus e ka rritur ofertën për mbrojtësin e Ajaksit, Matthijs de Ligt, në 67 milionë euro.

De Ligt tashmë ka arritur marrëveshje me Zonjën e Vjetër për kushtet personale, mirëpo Ajaksi e vlerëson kartonin e tij 75 milionë euro.

Kampionët e Serie A po shpresojnë që ta përmbyllin ujdinë këtë javë në mënyrë që ta prezantojnë holandezin këtë të shtunë dhe ta marrin në turneun parasezonal në Azi.

Të ngjashme