Juventusi pa Dybalan dhe Rabiotin, De Ligt kthehet për Zenitin

Prishtinë | 19 Tet 2021 | 16:58 | Nga Ekonomia Online

Massimiliano Allegri do t’i duhet të luajë pa Paulo Dybala dhe Adrien Rabiot në Rusi, ndërsa Matthijs de Ligt është kthyer në skuadrën e Juventusit.

Trajneri ka zgjedhur skuadrën para ndeshjes së tretë në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve që zhvillohet të mërkurën.

Allegri konfirmoi se De Ligt do të startojë ndeshjen në Rusi, ndërsa konfirmoi edhe Wojciech Szczesnyn dhe Leonardo Bonuccin, si pjesë të sigurta në formacion.

Alvaro Morata dhe Moise Kean janë dy sulmuesit e vetëm në listë, ndërsa Adrien Rabiot është ende jashtë shkaku i Covid-19.

Arthur Melo u kthye kundër Romës dhe përfshihet në skuadrën që udhëton për ndeshjen e tretë në kupën evropiane.

Skuadra e Juventusit për Zenitin:

Portierë: Szczesny, Pinsoglio, Perin

Mbrojtësit: De Sciglio, Chiellini, De Ligt, Danilo, Cuadrado, Alex Sandro, Bonucci, Rugani.

Të ngjashme