Juventusi publikon listën për ndeshjen ndaj Barcelonës, përfshihet Ronaldo

Prishtinë | 08 Gus 2021 | 11:09 | Nga Ekonomia Online

Cristiano Ronaldo është përfshirë në ekip pasi Juventusi ka publikuar listën e skuadrës që udhëton sonte në Barcelonë për trofeun Gamper.

Pas dy sukseseve kundër Cesena dhe Monza, Bianconerët përgatiten për një test të madh kundër Barcelonës në orën 21:30.

Shikoni listën e plotë të skuadrës për ndeshjen në Estadi Johan Cruyff më poshtë.

Portierët: Wojciech Szczesny, Mattia Perin, Carlo Pinsoglio

Mbrojtësit: Mattia De Sciglio, Giorgio Chiellini, Matthijs de Ligt, Danilo Luiz, Juan Cuadrado, Alex Sandro, Luca Pellegrini, Leonardo Bonucci, Daniele Rugani, Koni De Winter

Mesfushorët: Aaron Ramsey, Weston McKennie, Federico Bernardeschi, Federico Chiesa, Rodrigo Bentancur

Sulmuesit: Filippo Ranocchia, Cristiano Ronaldo, Alvaro Morata, Dejan Kulusevski, Alejandro Marques

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme