Juventusi rivalizon Milanin për Kaio Jorge

Prishtinë | 18 Kor 2021 | 18:55 | Nga Ekonomia Online

Juventus po e rivalizon Milanin për sulmuesin e Santos, Kaio Jorge – me trajnerin e tij që konfirmon disa klube evropiane e duan atë.

Lojtari 19-vjeçar ka shënuar gjashtë golave ​​në dhjetë ndeshje për Brazilin në nivelin U-17.

Kontrata e tij përfundon në dhjetor të vitit 2021, por Santos po kërkon dhjetë milionë euro për ta liruar atë gjatë verës.

Sipas Sport Mediaset dhe Calciomercato.com, Zonja e Vjetër tani i është bashkuar Milanit në garën për të nënshkruar me Kaio Jorge.

Rossonerët mbeten favoritët, pasi kanë propozuar gjashtë milionë euro, por Juve nuk do të përjashtohet nga gara, veçanërisht nëse Cristiano Ronaldo po konsideron të ardhmen e tij diku tjetër.

Kaio Jorge gjeti rrjetën gjashtë herë me tre asistime në 23 ndeshje konkurruese për Santos këtë sezon.

Të ngjashme