Juventusi vendos për të ardhmen e Pirlos

Prishtinë | 10 Maj 2021 | 11:00 | Nga Ekonomia Online

Juventusi rrezikon seriozisht të mbetet jashtë Ligës së Kampionëve për herë të parë pas 10 vjetëve dhe sipas mediave italian, Igor Tudor do ta zëvendësojë Andrea Pirlon në postin e trajnerit nga kjo javë.

Ish-mesfushori italian, i cili e zëvendësoi Maurizio Sarrin në verë, përjetoi shumë vështirësi në sezonin e tij të parë si trajner në Torino.

Milani i siguroi tri pikë të rëndësishme në Allianz Stadium të dielën dhe Pirlo është trajneri i parë në historinë e Juventusit që humb 3:0 në shtëpi në sezonin e njëjtë në Serie A.

Gazeta La Stampa raporton se e ardhmja e Pirlos është e vendosur tashmë dhe nëse ai nuk shkarkohet para se të përfundojë sezoni, atëherë do ta humbasë punën në fund të sezonin gjithsesi.

Ndihmësi i tij Igor Tudor mund ta drejtojë skuadrën të mërkurën kundër Sassuolos në Reggio Emilia.

Kjo humbje nënkupton se bardhezinjtë e Pirlos bien në vendin e pestë në tabelën e Serie A me 69 pikë nga 35 ndeshje, një më pak se Napoli në vendin e katërt dhe tri më pak se Milani në vendin e tretë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme