Kaka synon kthimin te Milani si drejtor sportiv

Prishtinë | 22 Maj 2019 | 18:27 | Nga Ekonomia Online

Ylli brazilain Kaka mendon rikthimin te Milani, në ndonjë rol drejtues në klub.

Kaka i kishte dhënë fund karrierës si futbollist dy vjet më parë, dhe është përgatitur për një rol drejtues te ndonjë klub, transmeton Koha.net.

“Po përgatitem për rikthim në futboll, me mundësi si drejtor sportiv. Në gusht do të përfundoj kursin për menaxhim dhe të shohim se çfarë do të ndodhë”, ka thënë Kaka për Fox Sports Brazil.

Ai ka shtuar se, “të nisja te Milani do të ishte shumë mirë, për shkak të historisë që kam me klubin dhe për prestigjin që kanë në botë”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme