Kapiteni Noble zgjat kontratën me West Hamin

Prishtinë | 12 Dhj 2018 | 13:51 | Nga Ekonomia Online

Mark Noble i njohur me nofkën “Zotëri West Ham” për shkak të karrierës që e ka zhvilluar në klubin londinez, ka vazhduar kontratën.

Mesfushori 31-vjeçar ka nënshkruar kontratën e re që do e mbajë atë deri në vitin 2021 dhe me shumë gjasë edhe do të pensionohet në klubin e tij të fëmijërisë.

Anglezi për West Hamin debutoi në moshën 17-vjeçare dhe ka zhvilluar 450 ndeshje për klubin.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme