Kërcimet e Ronaldos mbi 2 metra që po bëjnë xhiron e botës

Prishtinë | 19 Dhj 2019 | 17:50 | Nga Ekonomia Online

Kërcimi i Cristiano Ronaldos prej 2 metrash e 56 centimetrash në ndeshjen ndaj Sampdorias që solli golin e dytë të Juventusit dhe njëkohësisht golin e fitores po bën xhiron e botës.

Një kërcim fenomenal për një gol spektakolar.

Më poshtë do të keni të gjithë kërcimet më të larta të CR7-ës në karrierë, kërcime që gjithmonë janë shoqëruar me supergola të realizuar me kokë nga ylli portugez.

Kërcimi më i lartë është ai në ndeshjen e vitit 2013-të mes Realit të Madridit dhe Manchester United prej 2 metrash e 93 centimetrash./GE

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme