Kjo është klauzola e Hysajt te Napoli

Prishtinë | 24 Kor 2016 | 10:43 | Nga

Mbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë, Elseid Hysaj do ta vazhdojë karrierën e tij te Napoli.

Pasi që stinorin e parë shkëlqeu, shkodrani ka kërkuar rritje page dhe kontratë të re te Napoli.

E klubi italian ia ka mundësuar këtë duke i ofruar pagë vjetore prej 1,5 milion euro në stinor.

Por me kontratën e re Hysaj ka edhe një klauzolë largimin nga nën kampionët e Italisë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme