Kloppi i bën thirrje Premier Leagues të lejohen pesë zëvendësime

Prishtinë | 22 Nën 2020 | 10:51 | Nga Ekonomia Online

Trajneri i Liverpoolit, Juergen Klopp, ka bërë thirrje për t’u aplikuar rregulli i pesë zëvendësimeve në vend të tri, pasi orari i ngarkuar ka çuar te lodhja dhe lëndimet e lojtarëve, shkruan agjencia Reuters.

Derisa top ligat nëpër Evropë kanë shfrytëzuar opsionin e mundësia për të lejuar pesë zëvendësime për skuadër në ndeshje, mundësi e ofruar shkaku i ndikimit të pandemisë, Premier League ka vendosur të qëndrojë me opsionin e tri zëvendësimeve.

Liverpooli ka pasur shumë probleme me lëndime dhe orari i Premier Leagues zakonisht është shumë i ngarkuar, veçanërisht gjatë fundvitit. Klopp u ka bërë thirrje krerëve të Premier Leagues që të bëjnë ndryshimin dhe të mendojnë për mirëqenien e lojtarëve.

“Fal Zotit kemi pasur një takim të trajnerëve dhe po të mund të votonim atë ditë, atëherë do të ishte 15:5 në favor të pesë zëvendësimeve. Por nuk mundëm të votonim, pasi trajnerët nuk janë të lejuar të bëjnë këtë, por është kthyer nga 11:9 në favor të tri zëvendësimeve në 15:5 në favor të pesë zëvendësimeve. Tash, shpresoj, që ata që marrin vendimnet të bëjnë h

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme