Konfirmohet, lëndohet Brozoviç – nuk luan në fundjavë

Prishtinë | 21 Jan 2020 | 16:44 | Nga Ekonomia Online

Interi ka konfirmuar që Marcelo Brozovic ka lënduar gjurin dhe definitvisht nuk do të jetë në gjendje që të luajë kundër Cagliarit në këtë vikend

Rikuperimi mund të zgjat deri në tri javë dhe ai është në dyshim për paraqitjen e tij në “Derby della Madonnina” kundër Milanit më 9 shkurt.

“Këtë mëngjes, Marcelo Brozovi ka bërë një skanim të këmbës në Institutin Humanitas në Rozzano pas u lëndua kundër Lecces”, shkruan në faqen zyrtare të INter. “Testet treguan se ai ka një lëndim në gjurim e djathtë”.

“Lojtari do të këtë kontrolle të tjera ditë për ditë”.

Pasi u kontrollua dje, u pa që lëndimi është më serioz që është pritur.

Ai mund ti humbet dy ndeshje, kundër Cagliarit në Serie A dhe Fiorentinas në Coppa Italia. Inter shpreson që më se largu ta këtë në dispozicion kroatin pas 19 dite.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme