Riyad Mahrez kërkohet nga Roma si zëvendësim i Mohamed Salah

Prishtinë | 12 Kor 2017 | 19:46 | Nga

Riyad Mahrez po e kërkon me ngulm largimin nga Leicesteri në këtë verë.

Mesfuhsori algjerian që para disa muajve ishte cak i Barcelonës, Chelseat, Juventusit dhe Arsenalit, tani po kërkohet edhe nga Roma.

Skuadra romake është e vendosur që ta transferoj Mahrezin nga Leicesteri, pasi e sheh si zëvendësues të Mohamed Salahit që u transferua tek Liverpooli.

Skuadra angleze kërkon 40 milionë funte nga shitja e Mahrezit, andaj edhe skuadra italiane është e gatshme që të ofroj këtë shumë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme