Kosova e fiton miqësoren me Maqedoninë e Veriut

Prishtinë | 08 Pri 2021 | 21:52 | Nga Ekonomia Online

Vashat e Kosovës kanë zhvilluar një ndeshje miqësore ndaj Maqedonisë së Veriut.

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll, ka arritur të shënojnë fitore në këtë ndeshje që u zhvillua në Shkup.

“Dardanet” triumfuan me rezultat 3:1, takim ky që ishte i karakterit miqësor dhe një nisme e mirë për vashat tona.

Kujtojmë se gjatë këtij muaji, Kosova do të ketë edhe një tjetër ndeshje miqësore me Maqedoninë.

Të ngjashme