Kosova mposht Irlandën e Veriut 3:2

Prishtinë | 09 Qer 2022 | 22:54 | Nga Ekonomia Online

Kosova ka fituar me rezultat 3:2 ndaj Irlandës së Veriut, sonte, në “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Dy golat e Vedat Muriqit dhe një i Zymer Bytyqit ia siguruan “Dardanëve” tre pikë në “Fadil Vokrri”.

Mysafirët arritën në këtë takim t’i realizojnë dy gola me Shayne Lavery dhe Daniel Ballard.

Ekipi i udhëhequr nga trajneri Alain Giresse në dy ndeshjet e kaluara në “Nations League” ka arritur që të marrë një fitore dhe një barazim.

Në ndeshjen e parë Kosova e ka mposhtur Qipron si mysafire me rezultat 0:2, ndërkaq kundër Greqisë ka humbur në shtëpi me rezultat minimal 0:1.

Të dielën më 12 qershor, ekipi i Alain Giresse do të luajë si mysafire e Greqisë.

Me fitoren e sontme, Kosova ka arritur t’i mbledhë gjashtë pikë duke u pozicionuar në vendin e dytë në grupin 2 të Ligës C.

Të ngjashme