Kosova në top 10-she të shteteve më të forta në Botërorin ‘Tokio 2019’, fal xhudisteve

Prishtinë | 27 Gus 2019 | 15:17 | Nga Ekonomia Online

Kosova është përfshirë në Top 10-she të shteteve më të forta në botërorin që është duke u zhvilluar në Tokio.

E kjo fal xhudistëve, të cilat kanë fituar 2 medalje e shumë pikë në këtë garë.

Këtë e ka bërë të ditur trajneri Driton Kuka nëpërmes rrjeteve sociale, ku ka shkruar:

“Botërori në Tokio!
Pas ditës së tretë Kosova gjendet në Top 10 shtetet më të forta!
Dy medalje të fituara dhe një vend i 7 shënojnë pas tri ditësh suksesin më të madh të Kosovës në Kampionate Botërore!
Në Tokio po marrin pjesë 147 Shtete!
Pikët Olimpike të fituara deri më tash janë si vijon :
-Distria Krasniqi 1000 Pikë Olimpike 48 kg 🥉
– Majlinda Kelmendi 1000 Pikë Olimpike 52 kg🥉
– Nora Gjakova Pikë 520 Pikë Olimpike 57 kg
Vendi i shtatë në Botëror
– Akil Gjakova 240 Pikë Olimpike 73 kg pa plasman!
Loriana garon të shtundën!”

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme