Kosova U21 para një testi shumë të rëndësishëm, sfidon Austrinë

Prishtinë | 15 Nën 2019 | 11:58 | Nga Ekonomia Online

Kosova U21 sonte (e premte) zhvillon një ndeshje shumë të rëndësishme për kualifikimet për Kampionatin Evropian.

‘Dardanët’ e rinj do të jenë mysafir të konkurrentit kryesor për vendin e dytë, kombëtares së Austrisë.

Ndeshja mes Austrisë dhe Kosovës luhet me fillim nga ora 18:00.

Austria pas katër xhiros renditet në vendin e dytë në grupin 3 me nëntë pikë, ndërsa Kosova numëron gjashtë pikë, me dy fitore dhe dy humbje

Të ngjashme