Kosovare Asllani zyrtarisht kandidate për “Topin e Artë”

Prishtinë | 22 Tet 2019 | 09:22 | Nga Ekonomia Online

Futbollistja shqiptare Kosovare Asllani, është zyrtarisht kandidate për Topin e Artë për femra, për vitin 2019.

Ajo bën pjesë në listën prej 20 kandidateve potenciale për të marrë çmimin potencial.

Me një juri prej 120 finalistëve në gjithë botën, do të votohet sipas këtyre kritereve: paraqitja individuale dhe ekpore, talentit dhe ndershëmria në lojë si dhe aftësia për ta mbajtur lart nivelin e paraqitjeve gjatë gjithë kohës.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme