Kovaci aprovon largimin e Rudy-t nga Bayerni

Prishtinë | 17 Gus 2018 | 18:25 | Nga

Ish lojtari i Hoffenheim pritet të largohet nga kampionët e Bundesliga për shkak të numrit të madh të “saj”, ka thënë trajneri i saj.

Trajneri i Bayern Munich, Niko Kovac ka thënë se Sebastian Rudy mund të largohet nga klubi para fundit të afatit kalimtar për shkak se ai ka mesfushorë të bollshëm në skuadër.

Mesfushori Arturo Vidal është larguar nga Bayerni për në Barcelonë në fillim të këtij muaji, por duket se kampionët gjerman ende janë të hapur që ta lejojnë edhe largimin e Rudy’it para fundit të gushtit.

“Ne kemi mesfushorë shumë dhe kjo është e qartë për të gjithë”, tha trajneri i Bayernit për gazetarët.

 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme