Kovaçiq drejt rikthimit tek Interi

Prishtinë | 12 Qer 2019 | 12:30 | Nga Ekonomia Online

Mesfushori kroat, Mateo Kovaçiq mund të rikthehet tek Interi pas huazimit që pati te Chelsea nga Real Madridi që nuk ka vend për të.

Kovaçiq nuk është në planet e Zinedine Zidanet dhe pritet të largohet përfundimisht nga Stamford Bridge, transmeton Koha.net.

Tuttosport raporton se Interi synon të përfitojë nga kjo situatë e kroatit dhe ta rikthejë atë në San Siro, prej nga ishte larguar në vitin 2015.

Trajneri i Interit, Antonio Conte dëshiron ta ketë në radhët e veta 25 vjeçarin dhe mund ta marrë atë në formë huazimi me të drejtë blerje.

Kujtojmë se Kovaçiq ka kontratë me Realin deri në qershor 2021.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme