Krasniqi mposhtet në çerekfinale, do të vazhdojë garën për të bronztën

Prishtinë | 19 Nën 2020 | 14:46 | Nga Ekonomia Online

Distria Krasniqi ishte ndalur në çerekfinale të Kampionatit Evropian që po mbahet në Pragë.

Krasniqi në çerekfinale u mposht me ippon nga Shirine Boukli e Francës, pas 5 minuta e 19 sekondave luftë.

Francezja Boukli ishte future në “Golden score” me dy shido dhe Krasniqi dukej se po shkonte drejt triumfit në përballjen e kategorisë deri 48 kilogramë, por u befasua nga francezja.

Krasniqi do të kërkojë të bronztën nëpërmjet repesazhit. Ajo ishte vlerësuar favorite për të artën në kategorinë deri 48 kilogramë , ku është e para në renditje botërore.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme