Kristjan Asllani arrin marrëveshje me Interin

Prishtinë | 15 Qer 2022 | 19:48 | Nga Ekonomia Online

Kristjan Asllani ka arritur marrëveshje me klubin e madh italian, Inter.

Mediat më të njohura italiane raportojnë se një marrëveshje veçse është arritur dhe Asllani do të jetë lojtari më i ri i zikaltërve.

Ai ka impresionuar edicionin e kaluar me Empolin, duke tërhequr vëmendjen e nënkampionit italian.

Mesfushori shqiptar do të kalojë te Interi në formë huazimi për rreth 4 milionë euro me një opsion blerjeje për 10 milionë euro të tjera në fund të sezonit.

Asllani është vetëm 20 vjeç dhe ka katër paraqitje për Shqipërinë deri më tani.

Të ngjashme