Kroacia synon ta mposht Portugalinë për të mos rënë në Grupin B

Prishtinë | 17 Nën 2020 | 19:40 | Nga Ekonomia Online

Nënkampioni i Botës, Kroacia e pret kampionin e Europës Portugalinë sonte në Poljud të Hajdukut të Splitit, e ku synon që me një fitore të vazhdojë të jetë edhe për edicionin e ardhshëm në Ligan A të Kombeve

Kroacia luan sonte kundër Portugalisë në Split e ku me këtë ndeshje do të synon që të arrijë një fitore që do ta mbante atë në vendin e tretë të Ligës A të Kombeve.

Daliç për këtë ka startuar me formacion 4-3-3 ku vijës së sulmit i prin treshja Vlasic, Pasalic dhe Perisic. Në këtë ndeshje në mesfushë janë edhe Modric dhe Kovacic.

Në anë tjetër Portugalia synon që ta përfundoj me pikë të barabarta grupin me Francën e cila luan kundër Suedisë sonte.

Fernando Santos edhe në këtë ndeshje ka startyuar me një formacion sulmues ku në vijën e parë të sulmit janë Diogo Jotta, Cristiano Ronaldo dhe Joao Felix. 

Formacionet zyrtare:

Kroacia

Portugalia

Të ngjashme