Kuka: Nxënësit po më bëjnë krenar tash e dy dekada

Prishtinë | 07 Tet 2022 | 16:23 | Nga Ekonomia Online

Trajneri i mirënjohur i xhudos, Driton Kuka, e ka uruar xhudisten Distria Krasniqin, pasi e fitoi medaljen e bronztë në Kampionatit Botëror të Xhudos në Tashken.

Sipas tij, Krasniqi në të gjitha luftërat ishte dominonte në çdo aspekt, njofton Klan Kosova.

“Distria sot si gjithmonë në krye të detyrës. Një anulim i çuditshëm i hedhjes së saj kundër anglezes në gjysmëfinale e ndalën nga finalja e madhe. Përndryshe krejt luftërat ishte dominuese në çdo aspekt”.

“Por ajo mori forcë dhe për medalje ishte pa asnjë gabim kundër Izraelites Gefen. Sporti i xhudos po vazhdon tutje, e mua, nxënësit po më bëjnë krenar tash e dy dekada”.

“E për fund shijoni foton e mbretëreshave tona në role të ndryshme”, ka shkruar Kuka në llogarinë e tij në Facebook.

Të ngjashme