Kumbulla arrin në Romë, gati për t’iu nënshtruar testeve mjekësore

Prishtinë | 16 Sht 2020 | 17:20 | Nga Ekonomia Online

Futbollisti i talentuar shqiptar, Marash Kumbulla, pritet që të firmos sot me skuadrën e Romës.

Roma do ta huazojë Kumbullën, por do ta ketë obligim për ta blerë verën e ardhshme mga Hellas Verona.

Tashmë, Kumbulla ka arritur në qendrën “Villa Stuart” për teste mjekësore para se t’i bashkohet klubit kryeqytetas.

Në total vlera e transferimit do të jetë 31 milionë euro, e ndarë mes shumës së pakuar për huazim, dëmshpërblimin si dhe ofrimin e Mert Cetinit te Verona si pjesë shkëmbimi.

Kumbulla është 20-vjeçar dhe në edicionin e fundit ka shkëlqyer në fanellën e Veronës.

Ai është pjesë edhe e Kombëtares së Shqipërisë.

Të ngjashme