Kur do të zhvillohet finalja e Superkupës së Italisë mes Juves dhe Lazios

Prishtinë | 31 Tet 2019 | 16:51 | Nga Ekonomia Online

Më shumë detaje janë publikuar rreth organizimit të Supercoppa Italia mes Juventusit dhe Lazios.

Sipas Corriere Dello Sport, loja do të zhvillohet në King Saud University Stadium në Rijad.

Sidoqoftë, data ende nuk është e sigurt, megjithëse zgjidhja e preferuar është 22 dhjetori.

Ndeshja do të zhvillohet rreth orës 17:00 ose 18:00.

Juventusi e ka fituar titullin në Serie A, ndërsa Lazio e ka fituar Kupën

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme