Ky është orari i ndeshjeve të Kosovës, nëse kualifikohet në EURO 2020

Prishtinë | 05 Dhj 2019 | 17:13 | Nga Ekonomia Online

Kosova është vetëm 180 minuta larg nga historia. Me dy fitore në play-off të Ligës së Kombeve mund të siguroj kualifikimin në kampionatin evropian “Euro 2020”.

Nëse arrinë kualifikimin do të caktohet në grupin C ose grupin F. Nëse Rumania arrinë të fitoj playoffin e Ligës së Kombeve, Kosova caktohet në grupin F, në të kundërt “Dardanët” shkojnë në grupin C.

UEFA tashmë ka caktuar edhe orarin e fazës së grupeve për kampionatin evropian.

Ndeshja hapëse do të zhvillohet më 12 qershor në Romë mes Turqisë dhe Italisë nga ora 21:00.

Ky është orari dhe kundërshtarët potencial të Kosovës në rast të kualifikimit.

Grupi C

14 qershor

Ora 18:00 Austri – Fituesi i playoffit të Ligës A/D

Ora 21:00 Holandë – Ukrainë

18 qershor

15:00 Ukrainë – Fituesi i playoffit të Ligës A/D

21:00 Holandë – Austri

22 qershor

18:00 Fituesi i playoffit të Ligës A/D – Holandë

18:00 Ukrainë – Austri

Grupi F

16 qershor

18:00 Fituesi i playoffit të Ligës A/D – Portugali

21:00 Francë – Gjermani

20 qershor

15:00 Fituesi i playoffit të Ligës A/D – Francë

18:00 Portugali – Gjermani

24 qershor

21:00 Gjermani – Fituesi i playoffit të Ligës A/D

21:00 Portugali – Francë

Të ngjashme