Kylian Mbappe vazhdon me formën e mirë në Ligën e Kampionëve, shënon që në start të ndeshjes

Prishtinë | 19 Tet 2021 | 21:39 | Nga Ekonomia Online

PSG ka arritur të kalojë në epërsi që në fillim të ndeshjes ndaj RB Leipzig në Ligën e Kampionëve.

Ndeshja nisi me sulme nga të dyja anët, ku gjermanët kishin dy raste, ndërsa francezët një, por që nuk shënuan asnjëra palë.

Goli erdhi pas një aksioni të bukur në kundërsulm, ku Julian Draxler gjeti bukur Kylian Mbappen që shënoi për 1-0.

Francezi po zhvillon një sezon shumë të mirë dhe në mungesë të Neymar, po tregohet lider te PSG.

Të ngjashme