Lajm katastrofal për Liverpoolin: Lëndohet Van Dijk, largohet nga loja pas vetëm 10 minutave

Prishtinë | 17 Tet 2020 | 13:51 | Nga Ekonomia Online

Liverpooli është duke luajtur me Evertonin në kuadër të javës së pestë në Premier Ligë

‘Të Kuqtë’ janë duke fituar 1-0 pas një goli të bukur që e shënoi Sadio Mane në minutën e tretë, shkruan Reporteri.net

Por, vetëm pak minuta pas golit Liverpooli humbi lojtarin më të mirë të skuadrës, holandezin Van Dijk.

Van Dijk u lëndua keq gjatë një dueli me Pickfordin dhe kështu u detyrua që të largohet nga loja, duke u zëvendësuar me Joe Gomez.

Të ngjashme