Lajme të mira për Real Madridin

Prishtinë | 23 Sht 2019 | 14:50 | Nga Ekonomia Online

Real Madrid mbajti stërvitje vetëm 12 orë pas fitores së tyre në Sevilla dhe ata u pritën me një lajm pozitiv pasi Luka Modric, Marcelo dhe Isco po i afrohen një rikthimi në fushë.

Isco është më afër për t’u rikthyer në veprim pasi ai ishte në gjendje të stërviste me pjesën tjetër të grupit të hënën në mëngjes.

Modric dhe Marcelo stërvitën në mbrëmje me Sergio Ramos dhe Eden që udhëtuan në Itali për të marrë pjesë në ceremoninë e FIFA-së sonte, përcjell lajmi.net.

Ata që luajtën kundër Sevillas mezi u larguan nga fusha në një seancë në të cilën morën pjesë dy lojtarë të rinj mesfushori Baeza dhe qendërmbrojtësi Manu Hernando.

Përpara ndeshjes të së mërkurës kundër Osasuna, Zidane ka të ngjarë të ketë disa lojtarë që pritet të debutojnë si Nacho, Brahim Diaz dhe Rodrygo.

Të ngjashme