Lamtumirë Gatusso, mirë se vjen Conte

Prishtinë | 18 Kor 2018 | 08:37 | Nga

Skuadra italiane, Milan po mendon që të shkarkojë trajnerin Gennaro Gattuso, pa filluar ende sezoni i ri.

Sipas Sport Mediaset, pronaret e rinj të Milanit, Elliott Management janë duke menduar që në krye të skuadrës të sjellin trajnerin, Antonio Conte.

Italini edhe në të kaluarën kishte qenë i lidhur me Milanin, por kishte preferuar skuadra tjera.

Conte ditë më parë u shkarkua pas dy vitesh nga Chelsea, pas rezultateve të dobëta dhe mbetjes jashtë Ligës së Kampionëve.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme