Lautaro dhe Sanchez në dyshim për ndeshjen ndaj Napolit

Prishtinë | 17 Nën 2021 | 13:54 | Nga Ekonomia Online

Interi ka shqetësime në lidhje me situatën e dyshes nga Amerika e Jugut, Lautaro Martinez dhe Alexis Sanchez, të cilët janë të pasigurt për ndeshjen e madhe kundër Napolit këtë fundjavë.

Simone Inzaghi mund të përballej me mungesën e sulmuesit kilian, Sanchez, pasi sulmuesi i Nerazzurrëve u desh të zëvendësohej pas 36 minutash në humbjen 2-0 ndaj Ekuadorit në kualifikueset e Kupës së Botës.

Arturo Vidal tashmë ishte përjashtuar pas 13 minutash, përpara se Sanchez të pësonte një dëmtim muskulor dhe të zëvendësohej nga Jean David Meneses.

Ish-lojtari i Arsenalit dhe Manchester United rikthehet në Milano në orët e ardhshme dhe klubi italian do të kryejë testet e nevojshme për të kuptuar më mirë shkallën e dëmtimit.

Sipas mediumit Tuttomercatoweb, problemet vazhduan për Interin gjatë barazimit 0-0 të Argjentinës me Brazilin, ku kombëtarja Albiceleste siguroi një vend në Kupën e Botës vitin e ardhshëm.

Lautaro Martinez u zëvendësua në pushimin mes pjesëve dhe u zëvendësua nga bashkëlojtari i Interit, Joaquin Correa.

Ai pësoi disa goditje gjatë 45 minutave të para dhe duhej të dilte nga loja, por raporti beson se ai duhet të jetë në garë për ndeshjen e madhe të së dielës.

Të ngjashme