Lazio e fiton derbin dramatik kundër Romës së Mourinhos

Prishtinë | 26 Sht 2021 | 20:04 | Nga Ekonomia Online

Lazio e ka mposhtur 3:2 Romën në një ndeshje dramatike në derbin e kryeqytetit italian të dielën, duke e shënuar fitoren e parë pas një humbjeje dhe dy barazimeve në tri ndeshjet e fundit.

Sergej Milinkovic-Savic dhe Pedro e krijuan një epërsi të hershme për Lazion duke shënuar në minutat 10-të dhe 19-të, përkatësisht.

Roger Ibanez e ktheu Romën në lojë në Stadiumin Olimpik duke shënuar me kokë në minutën e 41-të.

Felipe Anderson e ktheu epërsinë e dy golave për Lazion duke shënuar në portën boshe pas një asisti nga Ciro Immobile në minutën e 63-të.

ordan Veretout e ktheu Romën sërish në lojë, duke shënuar nga penalltia në minutën e 69-të.

Roma nuk qe në gjendje ta gjejë golin e barazimit përkundër përpjekjeve në vazhdim dhe e pësoi humbjen e dytë në tri ndeshjet e fundit si pasojë.

Sulmuesi i Kosovës Vedat Muriqi u fut në lojë në minutën e 90-të në vend të Immobiles dhe nuk pati ndonjë mundësi shënimi.

Për Lazion e Maurizio Sarrit, kjo ishte fitorja e parë pas një humbjeje dhe dy barazimeve në tri ndeshjet e fundit.

Roma ngel në vendin e katërt me 12 pikë pas gjashtë javëve, ndërsa Lazio ngrihet në vendin e gjashtë me 11 pikë.

Javën e ardhshme, Lazio përballet me Bolognën, ndërsa Roma me Empolin.

Të ngjashme