Lazio fiton thellë ndaj Spalit

Prishtinë | 04 Nën 2018 | 14:28 | Nga Ekonomia Online

Lazio ka fituar thellë ndaj Spalit në xhiron e 11-të në Serie A.

Skuadra e Valon Berishës dhe Thomas Strakoshës fitoi 4 me 1 për tri pikët e radhës.

Ciro Immobile realizoi dy herë, ndërsa Cataldi e Parolo shënuan nga një gol për Lazion. Te mysafirët shënoi Antenucci.

Strakosha ishte në ndeshje nga minuta e parë, teksa Berisha zëvendësoi Milinkoviq Saviqin në minutën e 74-të.

Në tabelë, Lazio ka 21 pikë në pozitën e katërt, tri më shumë se Milani që është i pesti dhe katër më pak se Napoli e Interi në pozitat tre dhe dy.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme