Leao mund të shitet

STADIO GIUSEPPE MEAZZA, MILAN, ITALY - 2022/02/09: Rafael Leao of AC Milan celebrates after scoring a goal during the Coppa Italia football match between AC Milan and SS Lazio. AC Milan won 4-0 over SS Lazio. (Photo by Nicolò Campo/LightRocket via Getty Images)
Prishtinë | 26 Sht 2022 | 17:33 | Nga Ekonomia Online

Rafael Leao është njëri ndër lojtarët më të kërkuar në Evropë për momentin.

Ndërkaq, tani milanistët e kanë pranuar se futbollisti i tyre mund të largohet nga San Siro.

“A i kam refuzuar ofertat për Leaon dhe Theo Hernandezin? U kam thënë disave që mos të lodhen të vijnë”, ka thënë Maldini që është drejtor sportiv te Kuq e Zinjtë.

“Problemi qëndron që ata pastaj kthehen, dhe ju duhet të vendosni se çfarë të bëni. Në kontekstin e qëndrueshmërisë së klubit, e përsëris, i kemi llogaritë e qarta, dhe nuk kemi nevojë pse ta shesim ndokënd”.

“Duam që t’i mbajmë lojtarët më të mirë, por sot nuk ka lojtarë të patransferueshëm”.

Të ngjashme