Legjenda e Manchester United: De Bruyne ma kujton Beckham-in

Prishtinë | 11 Sht 2017 | 09:55 | Nga

Gary Neville e ka krahasuar lojtarin e Manchester City-t, Kevin de Bruyne, me ish-mesfushorin e Manchester United, David Beckham.

Sipas Neville, belgu ka precizitet jashtëzakonisht të lartë të pasimit të topit, duke i gjetur bashkëlojtarët e tij në mënyrë milimetrike, dhe kjo është ajo çfarë e bënë diferencën te ekipet.

“Kevin de Bruyne ka kualitete të jashtëzakonshme. Unë kam luajtur me një pasues shumë të mirë të topit, David Beckham, dhe ai ma kujton shumë atë”, është shprehur Neville.

Sipas Neville, belgu ka precizitet jashtëzakonisht të lartë të pasimit të topit, duke i gjetur bashkëlojtarët e tij në mënyrë milimetrike, dhe kjo është ajo çfarë e bënë diferencën te ekipet.

26 vjeçari shkëlqeu në fitoren 5-0 të “Qytetarëve” ndaj Liverpool, në “Etihad”, të shtunën, duke dhuruar dy asiste.

Të ngjashme