Legjenda Tyson këshillon Seferin si të fitojë kundër Furyt

Prishtinë | 09 Qer 2018 | 15:30 | Nga

Ditën e sotme do të mbahet ndeshja e boksit midis Tyson Fury dhe shqiptarit Sefer Seferi mbi këtë ndeshje legjenda Mike Tyson ka deklaruar se di si t’ia sjellte “ferrin” në ring Tyson Furyt.

Madje Tyson ka dhënë disa këshilla se çfarë duhet të bëjë Seferi për të korrur sukses kundër Furyt.

“Tyson Furyt i pëlqej, jo vetëm për shkak të emrit të tij”, thotë legjenda e kategorisë së rëndë, Mike Tyson për “Blick.ch”.

“Kur ai do ta ketë kokën e tij sërish nën kontroll, atëherë mund të godasësh në të”, thekson Mike Tyson.

“Duhet të qëndrojë agresiv, nga fillimi duhet ta sulmojë”, thotë Tyson më tej.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme