Lenjani ndërron skuadër

Prishtinë | 12 Dhj 2016 | 18:14 | Nga

Mbrojtësi i Kombëtares së Shqipërisë, Ermir Lenjani pritet të largohet nga skuadra e tij aktuale Rennes.

Aktualisht futbollisti nga Kamenica, është pjesë e klubit por pas disa problemeve me tifozë ai nuk po luan.

Kanë qenë tifozët vendas që kanë kërkuar nga klubi që Lenjani të mos luaj për arsyeje që luajti tek rivali i tyre lokal Nantes.

Lenjani shkëlqeu sa ishte i huazuar në Nantes dhe tani skuadra verdh e gjelbër dëshiron transferimin e tij.

Mediat franceze kanë shkruar se Nantes që po kalon në krizë të rezultateve e kërkon me çdo kusht reprezentuesin shqiptar.

Edhe tifozët e skuadrës së Nantes kanë kërkuar rikthimin e Lenjanit në skuadër pasi ai shihet si zgjidhja e problemeve për ekipin francez.

Largimi i Lenjanit nga Rennes mund të bëhet vetëm nëse Nantes ofron mbi 500 mijë euro për kartonin e tij.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme