Liga e madhe evropiane rikthen tifozët në stadiume

Prishtinë | 30 Nën 2020 | 13:41 | Nga Ekonomia Online

Kjo vjen pasi qeveria tha që spektatorët do të lejohen në vendet e hapura sportive pasi mbyllja dhe bllokimi në Angli përfundon më 2 Dhjetor, përcjell KosovaPress, Liverpooli, West Hami, Tottenhami dhe Evertoni janë midis 10 klubeve të Premier League në kategorinë e dytë, ku 2 000 tifozë do të lejohen të shikojnë ndeshjet.

Ekzistojnë gjithashtu 34 klube të Ligës së Futbollit Anglez, si dhe tetë skuadra të Superligës së Grave në gjendje që të lejojnë mbështetësit të kthehen.

Nuk ka klube në nivelin e parë, ku 4,000 spektatorë do të lejohen të hyjnë në terren. Arsenal do të jetë klubi i parë i Premier Ligës që do të jetë në gjendje të presë mbështetës vendas, për ndeshjen e tyre në Europa League me Rapid Vienna më 3 Dhjetor.

Ndeshja e parë në Premier League që do të mirëpresë tifozët do të jetë West Ham – Manchester United më 5 dhjetor, përpara se Chelsea të luajë me Leeds United po atë ditë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme