Lista e Juventusit me tre trajnerë për të zëvendësuar Andrea Pirlon

Prishtinë | 23 Mar 2021 | 09:27 | Nga Ekonomia Online

Sipas La Repubblica, Juventusi nuk ka para të mjaftueshme për të arritur marrëveshje me Jurgen Kloppin ose Pep Guardiolan, por Gian Piero Gasperini, Simone Inzaghi dhe Luciano Spalletti janë zëvendësimet e mundshme të Andrea Pirlos.

Ish-mesfushori është nën llup pas humbjes së Zonjës së Vjetër 1-0 kundër Beneventos.

Biankonerët janë dhjetë pikë larg kryesuesit të tabelës në Serie A, Interit dhe janë eliminuar nga Liga e Kampionëve.

Repubblica.it konfirmon se pozita e Pirlos nuk është më e sigurt dhe raporton për një listë të zëvendësimeve të mundshme.

Juventusi nuk po konsideron shkarkimin e Pirlos, derisa sezoni po vazhdon, por nëse situata do të përkeqësohet, ndihmësi i tij Igor Tudor mund të emërohet trajner i përkohshëm deri në fund të sezonit.

Pastaj, nëse Pirlo shkarkohet në qershor, Gian Piero Gasperini, Luciano Spalletti dhe Simone Inzaghi do të konsiderohen të zëvendësojnë ish-mesfushorin.

Massimiliano Allegri mbetet në listë, por marrëdhënia e tij e dobët me Pavel Nedved dhe Fabio Paraticin do të parandalonte kthimin e tij në Allianz Stadium.

“Ne arritëm një fund të natyrshëm. Kishte mendime të ndryshme. Presidenti mori vendimin dhe unë ende kam një raport të mirë me Andrea Agnellin”, ka thënë Allegri për Sky Sport të dielën, duke folur për largimin e tij nga Juventusi në vitin 2019.

Kthehemi në shkurt, gjigandët e Serie A njoftuan për raportin financiar për gjashtë muajt e parë të 2020-21, duke konfirmuar një humbje prej 113.7 milionë euro.

Prandaj, Zonja e Vjetër nuk do të punësojë emra të mëdhenj si Jurgen Klopp ose Pep Guardiola nëse Pirlo shkarkohet në fund të sezonit.

Pirlo ka ende kohë për të shpëtuar punën e tij, por ai do të përballet me pesë ndeshje vendimtare për t’u konfirmuar si trajneri i Juventusit për sezonin e ardhshëm.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme