“Little Mozart” pensionohet

Prishtinë | 20 Dhj 2017 | 16:15 | Nga

Ish mesfushori i Arsenal, Tomas Rosicky, është pensionuar nga futbolli në moshën 37 vjeçare.

Ish përfaqësuesi i Çekisë, ishte i kthyer në Sparta Prague, aty ku e kishte filluar karrierë në vitin 2016, pas dhjetë vjet që qëndrimit në Premier League, te Arsenal, shkruan Sky, përcjellë Klan Kosova.

“Pas një shqyrtimi të kujdesshëm, kam parë se nuk jam më i gatshëm ta përgatis trupin tim sipas kërkesave në futbollin profesionist”.

“Dua të falënderoj Sparta-n që më rriti, që më ka dhënë hapat e parë në karrierë prej klubeve të mëdha dhe që më ka lejuar për lamtumirën, në vendin që kam dashur më së shumti”, ka thënë Rosciky.

Rosicky është edhe muzikant ndaj është i njohur me nofkën “Little Mozart”.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme