LIVE: Hidhet shorti i Ligës së Evropës

Prishtinë | 12 Dhj 2016 | 13:13 | Nga

Është duke u hedhur në Nion të Zvicrës shorti i fazës së 1/16-ave të Ligës së Europës. 32 ekipet e kualifikuara nga faza e grupeve do të mësojnë rivalët e tyre në ndeshjet që do të luhen në muajin shkurt të vitit të ardhshëm.

Rregullat e shortit janë që ekipet fituese të grupeve do të ndeshen ndaj ekipeve të kualifikuara nga vendet e dyta. Skuadrat e të njëjtit shteti si dhe ato që kanë qenë në të njëjtin grup nuk mund të luajnë ndaj njëra-tjetrës.

Ekipet e renditura të dytët në grupe do të luajnë ndeshjen e parë në shtëpi.

 

https://youtu.be/t95SgpWQTIQ

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme