Liverpool – Everton, publikohen formacionet zyrtare

Prishtinë | 20 Shk 2021 | 17:36 | Nga Ekonomia Online

Liverpooli dhe Evertoni i kanë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen që luhet në kuadër të javës së 25-të në Ligën Premier.

Ndeshja që fillon në ora 18:30 do të luhet në stadiumin Anfield Road me The Reds që cilësohen si favoritë në letër.

Për këtë takim, Liverpooli do të jetë pa Fabinhon, Joe Gomezin, Diogo Jotan, Joel Matipin, James Milnerin dhe Virgil van Dijkun, që janë të lënduar.

Në anën tjetër, Evertoni nuk mund të llogaris në Yerry Minan dhe Gbamin, që janë po ashtu të lënduar.

Formacioni bazë i Liverpoolit:

Të ngjashme