Liverpooli do të tentojë përsëri të nënshkruajë me Caleta-Car

Prishtinë | 14 Maj 2021 | 15:17 | Nga Ekonomia Online

Duje Caleta-Car ishte shumë afër transferimit te Liverpooli gjatë afatit kalimtar të janarit, por në fund marrëveshja mes klubeve dështoi.

Mbrojtësi kroat kishte pranuar transferimin tek gjiganti anglez, por gjithçka dështoi kur Olympique Marseille nuk pranoi huazimin me të drejtë blerje të tij nga Liverpooli.

Qendërmbrojtësi kroat ka shkëlqyer në sezonet e fundit te Marseille dhe pëlqhet jashtëzakonisht shumë nga trajneri Jurgen Klopp.

Mediat në Angli dhe Francë kanë raportuar se The Reds do të tentojnë transferimin e lojtarit përsëri në afatin kalimtar veror.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme