Liverpooli me disa mungesa ndaj Aston Villës, formacionet zyrtare

Prishtinë | 02 Nën 2019 | 15:14 | Nga Ekonomia Online

Aston Villa dhe Liverpooli i kanë publikuar formacionet zyrtare për takimin në kuadër të javës së 11-të në Ligën Premier.

Ndeshja që fillon në ora 16:00 do të zhvillohet në stadiumin ‘Villa Park’ me The Reds që shihen si favoritë në letër.

Në këtë takim, Villa do të jetë pa lojtarin Keinan Davis, që është i lënduar, por që nuk do të jetë mungesë e madhe për ta.

View image on Twitter

Në anën tjetër, Jurgen Klopp nuk do të mund të llogarisë në lojtarët si, Xherdan Shaqiri, Nathaniel Clyne dhe Joel Matip, që janë po ashtu të lënduar.

Formacioni startues i Liverpoolit: Alisson, Alexander-Arnold, Lovren, Van Dijk, Robertson, Lallana, Henderson, Wijnaldum, Mane, Salah, Firmino. /Telegrafi/

https://twitter.com/LFC/status/1190621094325166080/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1190621094325166080&ref_url=https%3A%2F%2Ftelegrafi.com%2Fliverpooli-disa-mungesa-ndaj-aston-villes-formacionet-zyrtare%2F


Fjalë Kryesore:

Të ngjashme