Liverpooli në formë të lartë, shkatërron Blackburnin në Anfield

Prishtinë | 11 Qer 2020 | 19:37 | Nga Ekonomia Online

Liverpooli ka zhvilluar ndeshjen e parë miqësore që nga muaji mars, kur kishte luajtur për herë të fundit në kuadër të Ligës së Kampionëve ndaj Atletico Madrid.

Më 11 mars kampioni në fuqi i Evropës kishte zhvilluar ndeshjen e fundit ndaj Atletico Madrid, ku pësoi humbje 2-3 dhe u eliminua nga Liga e Kampionëve.

Pas ndalimit të futbollit The Reds nuk kishin zbritur më në fushë, ndërsa sot kanë luajtur ndeshjen e parë miqësore në Anfield.

Kundërshtari i Liverpoolit ishte skuadra e njohur angleze Blackburn Rovers që bënë gara në Championshipin anglez.

The Reds treguan formë të lartë në këtë takim, pasi shënuan fitore të thellë me rezultat 6-0.

Sadio Mane, Naby Keita e Takumi Minamino realizuan tre golat e parë për The Reds në 45 minutat e para.

Ndërkohë në pjesën e dytë në listën e shënuesve u futën edhe Joel Matip si dhe të rinjtë Ki-Jana Hoever dhe Leighton Clarkson.

Trajneri Jurgen Klopp ka mbetur i kënaqur nga paraqitja e të besuarve të tij, pasi në këtë takim 18 futbollistë patën mundësinë të luajnë.

Kujtojmë që Liga Premier do të rikthehet në aksion më 17 qershor me ndeshjen derbi mes Arsenalit dhe Manchester Cityt.

Ndërkohë Liverpooli ndeshjen e parë pas pauzës tre mujore do ta zhvilloj më 21 qershor ndaj rivalit lokal Everton. /Telegrafi/