Llapi në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

Prishtinë | 15 Mar 2017 | 15:50 | Nga

Edhe Llapi është kualifikuar në çerekfinale të Kupës së Kosovës.
Llapi e ka mposhtur Lirinë, me rezultat 4:3, pas vazhdimeve pasi koha e rregullt kishte përfunduar me rezultat të barabartë 3:3.

Përveç Llapit, kualifikimin në çerekfinale të Kupës e kanë siguruar edhe Besa dhe Drenica, shkruan Express.

Kurse, gjysmë-finalisti i katërt do të përcaktohet nesër pas ndeshjes mes Trepçës dhe Trepça ’89, e cila do të luhet nga ora 13:00.

Rezultatet – Kupa e Kosovës

Besa – Prishtina 1:0

Drenica – Ferizaj 1:0

Llapi – Liria 4:3

E enjte

Trepça – Trepça ’89 (ora 13:00)

 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme