Llapi vs Dukagjini, formacionet zyrtare për finalen e Kupës së Kosovës

Prishtinë | 12 Maj 2021 | 20:18 | Nga Ekonomia Online

Janë publikuar formacionet zyrtare për finalen e Kupës së Kosovës mes Llapit dhe Dukagjinit.

Llapi dhe Dukagjini do të përballen sonte në finale të Kupës së Kosovës, ku synimi do të jetë më i madh se thjesht trofeu shtetëror, pasi fituesi do ta sigurojë një vend edhe në kualifikime për Ligën e Evropës.

Takimi final mes Llapit dhe Dukagjinit zhvillohet në orën 20:45 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. Të dy skuadrat e kërkojnë trofeun e parë të Kupës së Kosovës, raporton Gazeta Express.

Llapi:

May be an image of 11 people and text that says '27JANUZI 18SADRIU TAHIR BATATINA COACH 22SELMANI 23SHABANI X STARTING AR 1932 KF.LLAPIO 17AR.RAMADANI PEPOSHI S|PRENCI 4 IDRIZI 8 EMINI CORIC REZERVISTET 64 AJETI, 16 KRASNIQI, 20 ZEQIRI, ZHDRELLA, 10 VELIU, HYSENI, 29 SAVA'

Dukagjini:

May be an image of text

Të ngjashme