Llapi zyrtarizon tre lojtarë

Prishtinë | 18 Qer 2018 | 08:29 | Nga

Fatbardh Latifi do të jetë lojtar i Llapit në katër sezonet e ardhshme. Qendërmbrojtësi shtatlartë që luajti të gjithë sezonin për Ramiz Sadikun, është lojtari më i ri i klubit nga Podujeva.

“Ai ka arritur marrëveshje me drejtuesit e klubit dhe do jetë pjesë e klubit për katër edicionet e ardhshme. Ne i dëshirojmë mirëseardhje Fatbardhit në familjen e madhe të KF Llapit dhe suksese në vazhdim!”, thuhet në njoftimin e publikuar në Facebook.

Llapin e ka përforcuar edhe Shend Kelmendi përforcon. Sulmuesi është transferuar nga Trepça ’89 dhe ka nënshkruar me Llapin për dy vitet e ardhshme

“Shend Kelmendi, 23 vjeç, i lindur më 21.09.1994 në Prishtinë, e nisi te Prishtina ku nga juniorët kaloi tek ekipi i parë ku realizoi 11 gola. Pas katër viteve, ai u largua te Trepça ’89 ku më pas Skënderbeu bleu kartonin e futbollistit. Ai u rikthye për gjashtë muaj te Trepça ’89 dhe nga ky stinor do jetë nën ‘ombrellën’ e Llapit. Kelmendi luan si sulmues i dy krahëve dhe si qendërsulmues”, thuhet në njoftimin e klubit.

Llapi e ka zyrtarizuar edhe talentin Albion Osmani, i cili ka nënshkruar kontratë trevjeçare me klubin e ri.

“Krahas transfereve për titull, Llapi mendon edhe për talentët e së ardhmes që t’i mbrojnë ngjyrat e Llapit dhe kështu talenti Albion Osmani ka nënshkruar me Llapin për tre vitet e ardhshme. Albion Osmani, 16 vjeç, i lindur më 15.12.2001 në Podujevë. Ai e nisi te Besiana ku i kaloj kategoritë e reja. Albioni luan si sulmues dhe para një edicioni iu bashkua Llapit, ndërsa tani ka nënshkruar kontratë profesioniste me klubin”, ka bërë të ditur klubi nga Podujeva.

Llapi u rendit në vend të tretë në tabelë në sezonin e kaluar në Superligën e Kosovës në futboll. Me 16 fitore, gjashtë barazime dhe 11 humbje, kjo skuadër arkëtoi 54 pikë dhe mbeti prapa kampionit Drita (67 pikë) dhe nënkampionit Prishtina (64 pikë).

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme